You are currently viewing Zrozum księgowość klubu sportowego

Zrozum księgowość klubu sportowego

Księgowość klubu sportowego - jakie pożytki dla organizacji?

Z pewnością nie wszystko z tego artykułu będzie dla Ciebie użyteczne. Masz już prowadzoną księgowość klubu sportowego i temat jest dla Ciebie zamknięty. Spróbuj więc wtedy pojedynczych wskazówek i sprawdź jak u Ciebie działają.

Jeśli nie oczekujesz nic więcej od księgowości dla NGO, bo to tylko konieczność i musisz jeszcze za to płacić, spróbuj spojrzeć na to inaczej. Prowadzenie samodzielne lub zlecenie księgowości będzie frustrowało, jeśli nie użyjesz księgowości do pomocy w zarządzaniu klubem i efektywnym pozyskiwaniu możliwości rozwoju. Używając tradycyjnego podejścia, dostajesz w zamian przykry obowiązek comiesięcznego przekazywania faktur do księgowości i ich żmudnego opisywania. Używając naszej nowoczesnej księgowości klubu sportowego dostajesz narzędzie, które pozwoli Ci kontrolować i zarządzać klubem od strony finansowej, abyś wiedział czy Twój klub rozwija się tak jak chciałeś.

👮‍ Zasady odpowiedzialności za księgowość.

🔴 Ustawa o rachunkowości, określająca zasady prowadzenia rachunkowości także w organizacjach pozarządowych (jako osobach prawnych), przewiduje odpowiedzialność karną osób zarządzających organizacją za:
1️⃣ nieprowadzenie ksiąg rachunkowych lub prowadzenie ich niezgodnie z przepisom lub podawanie w nich nierzetelnych danych,
2️⃣ niesporządzenie wymaganego sprawozdania finansowego, sporządzenie go niezgodnie z przepisami ustawy lub zawarcie w nim nierzetelnych danych.

Księgowość klubu sportowego – ustal odpowiedzialnego.

❓ Władze klubów sportowych niejednokrotnie zastanawiają się, kto więc odpowiada za prowadzenie ksiąg rachunkowych, ale też czy za nieprawidłowości związane z rachunkowością w ich organizacjach odpowiada zarząd klubu czy osoba, której zlecono prowadzenie rachunkowości?

Jak to wygląda w praktyce?

🆘 Jest kilka przypadków. W sytuacji, kiedy:

👉 klub prowadzi samodzielnie rachunkowość – wtedy odpowiada zarząd organizacji,

👉 zlecono prowadzenie rachunkowości osobie fizycznej – odpowiedzialność zależy to od tego, na jakiej zasadzie zostało jej powierzone prowadzenie rachunkowości (umowa o pracę czy świadczenie usług) i jak zostały określone obowiązki,

👉 zlecono prowadzenie rachunkowości do biuro rachunkowego – to na nim spoczywa odpowiedzialność za prawidłowe prowadzenie rachunkowości.

Prawidłowe prowadzenie rachunkowości i finansów.

💲 Tak więc, za prawidłowe prowadzenie rachunkowości i finansów w organizacji pozarządowej będzie odpowiadać biuro rachunkowe, które podpisało z organizacją umowę na świadczenie usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych i przyjęło na siebie pisemnie obowiązek prowadzenia ksiąg rachunkowych. Zatem wtedy biuro rachunkowe ponosi odpowiedzialność określoną w ustawie o rachunkowości oraz ustawie Kodeks karny skarbowy.

😍 Jakie rozwiązanie będzie najlepsze dla Twojego klubu? Zainteresowanych wykorzystaniem innowacyjnych rozwiązań księgowych dla klubów sportowych prosimy o kontakt z nami. Jesteśmy stanie pomóc 7 tys. klubom znaleźć najlepsze rozwiązania księgowe, dzięki którym klub może zyskać nowych darczyńców lub dotację. Zobacz:

Księgowość Klubu Sportowego

Rozwój pracy zdalnej i co za tym idzie dostęp online do zasobów finansowo-księgowych będzie się powiększał i doskonalił obok rzeczywistego wykonywania pracy treningowej w klubach. Tutaj znajdziesz również pomocny artykuł.

Wybór Twojej drogi

Wybór należy do Ciebie, ale nie zwlekaj. Zadbaj o rozwój Twojej organizacji.

Samodzielnie

Za całość odpowiada zarząd klubu.

Zlecenie

Odpowiada zarząd lub księgowy – trudno to ustalić i określić.

Biuro rachunkowe

Za rachunkowość odpowiada biuro rachunkowe.

Dodaj komentarz